بنياد مسيحي ايرانيان
new

آمار جهانی ابتلای به ویروس کرونا به نزدیکی ۲۵۰ میلیون نفر رسید

با کاهش محدودیت‌ها برای مهار ویروس کرونا در کشورهای مختلف و از سرگیری سفرهای توریستی، شمار مبتلایان به این ویروس در سراسر جهان به نزدیکی ۲۵۰ میلیون نفر رسید.
آمار خبرگزاری رویترز نشان می‌ دهد که میانگین موارد روزانه ابتلای به ویروس کرونا طی سه ماه اخیر ۳۶ درصد کاهش یافته است. با این حال طی همین مدت به خاطر شیوع نوع دلتای ویروس کرونا که قدرت انتقال بسیار بالایی دارد، ۵۰ میلیون نفر دیگر نیز به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شدند.
متخصصان بهداشت و درمان معتقدند که بسیاری از کشورها به خاطر واکسیناسیون گسترده اوج این بیماری را پشت سر گذاشته‌اند، با این حال فرا رسیدن فصل سرما و تعطیلات این نگرانی را به وجود آورده است که موارد ابتلا افزایش یابد.
به جز واکسیناسیون، به نظر می‌رسد که پزشکان اکنون گزینه‌های بهتری برای درمان بیماری کووید-۱۹ دارند. پنجشنبه گذشته بریتانیا به عنوان اولین کشور در جهان قرص ضدویروس تولید مشترک شرکت‌های مرک و بیوتراپی ریجبک را تایید کرد. تحقیقات نشان می‌ دهد که این قرص در صورتی که زود تجویز شود، احتمال مرگ و میر یا بستری شدن به خاطر ویروس کرونا را به نصف کاهش می‌ دهد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »