بنياد مسيحي ايرانيان
new

آلمان سه چهارم کشورهای دنیا را در رده پرخطر کرونا قرار داد

مقامات مسئول در آلمان سه چهارم از ۲۰۰ کشور دنیا را در رده پرخطر از نظر ویروس کرونا طبقه‌بندی کردند. نمایندگان احزاب حاکم در پارلمان آلمان در حال تهیه طرحی برای اجباری شدن واکسیناسیون هستند.
انستیتو روبرت کخ در آلمان یک هفته پیش ۱۳۶ کشور در سراسر دنیا را در رده پرخطر از نظر ویروس کرونا طبقه بندی کرده بود. از فردا یکشنبه ۲۳ ژانویه (۳ بهمن) ۱۹ کشور دیگر نیز به این فهرست اضافه می‌شوند.
به گزارش موسسه روبرت کخ کشورهای مالدیو، برزیل، شیلی، اکوادور، پاراگوئه، رومانی، مولداوی، کوسوو، مراکش، تونس، الجزیره، عربستان سعودی، ژاپن، هند، بوتان، نپال، مغولستان، قزاقستان و ازبکستان کشورهایی هستند که به لیست پرخطر اضافه می‌شوند.
کسانی که از این کشورها به آلمان سفر می‌کنند و واکسینه‌نشده یا بهبودیافته نیستند، باید ۱۰ روز در قرنطینه بمانند. آنان پس از حداقل پنج روز در صورت منفی بودن تست کرونا می‌توانند از قرنطینه خارج شوند.
وزارت خارجه آلمان نیز از شهروندان خود خواسته است تا از سفرهای توریستی و غیرضروری به این کشورها خودداری کنند. بر این اساس، لغو رایگان سفرهای از پیش رزرو شده به مقاصد این کشورها آسان‌تر خواهد بود.
۵۰ درصد واکسیناسیون نوبت سوم
انستیتو روبرت کخ اعلام کرد، تقریبا نیمی از جمعیت آلمان دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. تا کنون ۴۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر (معادل ۴۹/۶ درصد جمعیت) دوز تقویتی واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.
بر اساس تحقیقات پزشکی، تزریق نوبت سوم واکسن کرونا به خصوص برای ایمنی در مقابل سویه اومیکرون بسیار مهم است.
۷۳/۲ درصد جمعیت آلمان یعنی ۶۰ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر هر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند. برای ایمنی اولیه و پایه‌ای تزریق دو واکسن ضروری است.
کمبود شدید پرسنل درمانی
بیمارستان‌های آلمان دچار کمبود شدید کادر درمانی هستند. حتی پیش از پاندمی کرونا نیز اکثر بیمارستان‌ها از این مسئله شکایت می‌کردند. حالا با شیوع پاندمی این زخم قدیمی این بار دردناک‌تر سرباز کرده است.
نتیجه نظرسنجی از میان بیش از ۲۴۰ کلینیک نشان می‌د‌هد که تقریبا سه چهارم کلینیک‌ها دچار کمبود پرسنل هستند.
این کمبود به همان میزانی است که معمولا در این فصل سال وجود دارد. اما ۱۲ درصد کلینیک‌ها گفته‌اند که اکنون این کمبود را بیش از گذشته حس می‌کنند.
طرح نمایندگان برای واکسیناسیون اجباری
هفت نماینده احزاب حاکم در آلمان؛ حزب سوسیال دموکرات، سبزها و لیبرال‌ها (دموکرات‌های آزاد) گفته‌اند طرحی برای اجباری کردن عمومی واکسیناسیون تهیه کرده‌اند.
بر اساس این طرح واکسیناسیون علیه کرونا برای تمامی افراد بالای ۱۸ سال اجباری می‌شود. این طرح قرار است چهارشنبه آینده در کمیسیون‌های تخصصی پارلمان آلمان (بوندس‌تاگ) مورد بررسی قرار بگیرد.
هم‌زمان طرح دیگری در دست تهیه است که واکسیناسیون را برای افراد بالای ۵۰ سال اجباری می‌کند.
طرح سومی نیز توسط گروهی به رهبری ولفگانگ کوبیکی، جانشین رهبر حزب دموکرات‌های آزاد تهیه شده که اجباری شدن واکسیناسیون را رد می‌کند.
این طرح‌ها در فوریه به صورت پیش‌نویس قانون مورد بررسی قرار گرفته و در ماه مارس در صورت تصویب می‌توانند به قانون تبدیل شوند.
هدف از تهیه این طرح‌ها این است که جلوی موج جدید کرونا در پاییز امسال گرفته شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »