بنياد مسيحي ايرانيان
new

آلمان: احتمال صدور مجوز برای واکسن روسی اسپوتنیک در پاییز

ر اساس پیش‌بینی دولت آلمان سریع‌ترین زمان صدور مجوز برای واکسن روسی “اسپوتینک وی” در پاییز سال جاری خواهد بود. گفته می‌شود که آژانس دارویی اروپا هنوز همه داده‌ها و اطلاعات مربوط به این واکسن را در اختیار ندارد.

به علت عدم دسترسی به داده‌های مربوط به واکسن “اسپوتنیک وی” احتمال آنکه آژانس دارویی اروپا پیش از ماه سپتامبر برای استفاده از این واکسن مجوز صادر کند، وجود ندارد.

این خبر روز یکشنبه ۳۰ مه (نهم خرداد) از سوی روزنامه “بیلد ام زونتاگ” به نقل از محافل دولتی آلمان منتشر شده است.

مارکوس زودر، نخست‌وزیر ایالت بایرن مایل به افزودن هرچه سریع‌تر این واکسن روسی به چرخه واکسیناسیون است. او از آژانس دارویی اروپا درخواست کرده است تا به روند صدور مجوز این واکسن شتاب ببخشد.

نخست‌وزیر ایالت بایرن تاکید کرده است که چرخه واکسیناسیون در اروپا و به‌ویژه در آلمان نمی‌بایست دستخوش اختلال گردد. زودر گفته بود که صدور مجوز برای واکسن “اسپوتینک وی” نمی‌بایست تحت تاثیر علل ایدئولوژیک قرار گیرد.

باید یادآور شد که ایالت بایرن خواستار سفارش دو میلیون و ۵۰۰ هزار دوز از این واکسن روسی است. واردات این واکسن روسی یاد شده منوط به صدور مجوز از سوی آژانس دارویی اروپا است.

روسیه در ماه اوت سال گذشته و پیش از آنکه مطالعات علمی پیرامون میزان موثر بودن و عوارض جانبی این واکسن به فرجام رسیده باشد، برای استفاده از آن مجوز صادر کرده بود.

تا کنون واکسن “اسپوتنیک وی” در ۷۰ کشور جهان مجوز دریافت کرده است. بررسی صدور مجوز برای این واکسن در اتحادیه اروپا در اوایل ماه مارس سال جاری آغاز شده است.

این در حالی است که برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و از آن جمله مجارستان و اسلواکی پیش از صدور مجوز از سوی آژانس دارویی اروپا اقدام به استفاده از این واکسن برای مقابله با ویروس کرونا کرده‌اند.

در اتحادیه اروپا تا کنون استفاده از واکسن‌های بایون‌تک/فایزر، مدرنا، آسترازنکا و جانسون‌اندجانسون مجوز دریافت کرده‌اند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »