بنياد مسيحي ايرانيان
new

آفریقای جنوبی در چنگ گونه دلتای کرونا

وزیر بهداشت آفریقای جنوبی از غالب شدن گونه جهش‌یافته بسیار سرایت‌پذیر دلتای ویروس کرونا در این کشور خبر داده است. در شبانه‌روز گذشته بیش از ۱۱هزار و ۷۰۰نفر در آفریقای جنوبی به کرونا مبتلا شده‌اند.

در آفریقای جنوبی شمار موارد جدید ابتلا به کرونا باز هم افزایشی چشمگیر داشته است. دولت این کشور ۵۶میلیون نفری می‌گوید، به‌ویژه نوع دلتای ویروس کرونا شیوعی فزاینده پیدا کرده است. این گونه جهش‌یافته در ابتدا در هند مشاهده شده بود.

به گزارش خبرگزاری آلمان، وزیر بهداشت آفریقای جنوبی شنبه ۲۶ ژوئن (۵ تیر) گفت: «متأسفانه کارشناسان ما دریافته‌اند که ما یک گونه جدید داریم که در کشورمان غالب شده است.»

در ۲۴ ساعت گذشته در آفریقای جنوبی ۱۸هزار و ۷۶۲ مورد ابتلای جدید به کرونا شناسایی شده که از این تعداد ۱۱هزار و ۷۷۷ مورد تنها مربوط به دو شهر پرتوریا و ژوهانسبورگ بوده است.

در این شهرها زیرساخت‌های بهداشتی با حداکثر ظرفیت خود در مقابله با کرونا به کار گرفته‌ شده‌اند.

آفریقای جنوبی در قاره آفریقا بیش از همه تحت تأثیر کرونا بوده است. طبق آمار رسمی، تا کنون دست کم یک‌میلیون و ۹۰۰هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و نزدیک به ۶۰هزار نفر قربانی بیماری کووید-۱۹ شده‌اند.

شیوع گونه به‌شدت سرایت‌پذیر دلتا در این کشور باعث شده که بسیاری از کشورها ورود مسافران از آفریقای جنوبی را محدود کنند.

این محدودیت‌ها تأثیر شدیدی بر اقتصاد این کشور گذاشته و میلیون‌ها نفر را دست به گریبان فقر و کمبود مواد غذایی کرده است.

پیش از شیوع کرونا نیز اقتصاد این کشور وضعیت دشواری را سپری می‌کرد. آفریقای جنوبی با نرخ بالای بیکاری و نابرابری‌های شدید اجتماعی خود سال‌هاست که با مشکلات ساختاری و اقتصادی دست‌و‌پنجه نرم می‌کند و از نظر تأمین برق با مشکل مواجه است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »