بنياد مسيحي ايرانيان
new

آغاز حمله طالبان به کابل

نیروهای طالبان حمله خود را به پایتخت افغانستان آغاز کردند. برخی از گزارش‌ها از ورود طالبان به حومه کابل خبر می‌دهند. گزارش‌هایی درباره نشستن هلی‌کوپترها بر سقف ساختمان سفارتخانه آمریکا در کابل منتشر شده است.
فرود آمدن هلی‌کوپترهای نظامی آمریکا بر فراز ساختمان سفارت این کشور در کابل
پس از تصرف ولایت لوگر و چهارآسیاب توسط نیروهای طالبان، حلقه محاصره کابل تنگ‌تر شده است. حال از آغاز حمله طالبان به پایتخت افغانستان سخن می‌رود.
خبرگزاری رویترز روز یکشنبه ۱۵ اوت (۲۴ مرداد) با انتشار گزارشی از کابل از آغاز حمله طالبان به این شهر خبرداده است.
این خبرگزاری به نقل از وزارت کشور افغانستان اعلام کرده است که نیروهای طالبان از همه نقاط حملات خود را به کابل آغاز کرده‌اند.
آسوشیتدپرس نیز با انتشار گزارشی حتی از ورود جنگجویان طالبان به برخی از مناطق حومه کابل خبر داده است. گفته شده است که با نزدیک شدن طالبان به کابل، آمریکا بر تلاش خود مبنی بر خروج دیپلمات‌های آن کشور افزوده است. در برخی خبرها آمده که دانشگاه کابل به اشغال نیروهای طالبان درآمده است.
برای انتقال دیپلمات‌ها و شاغلان سفارتخانه آمریکا به فرودگاه این شهر، ارتش این کشور اقدام به اعزام چند هلی‌کوپتر نموده است. آسوشیتدپرس نوشته است که این هلی‌کوپتر‌ها بر روی سقف ساختمان سفارتخانه فرود آمده‌اند.
از سوی دیگر، گفته می‌شود که کارمندان و شاغلان سفارت آمریکا اقدام به سوزندان اسناد و نابود کردن مدارک موجود در این ساختمان نموده‌اند. نگرانی از تصرف این ساختمان به دست طالبان جدی است. این در حالی است که وزارت امور خارجه آمریکا از اظهار نظر صریح در این رابطه اجتناب ورزیده است.
اخباری درباره ورود طالبان به مناطق کلکان، قره‌باغ و پغمان در حوالی شهر کابل منتشر شده است. آسوشیتدپرس از دشواری اشرف غنی و ارتش افغانستان برای دفاع از کابل خبر داده است.
گفته می‌شود که جنگ‌ سالارانی که اشرف غنی با آن‌ها درباره اتحاد نظامی علیه طالبان مذاکره کرده بود، یا اقدام به فرار کرده و یا در محاصره نیروهای طالبان قرار دارند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »