بنياد مسيحي ايرانيان
new

آسوشیتدپرس: شناور بزرگ سپاه قرار است علیه نیروی دریایی آمریکا استفاده شود .

خبرگزاری آسوشیتدپرس، هدف از ساخت شناور بزرگ «شهید مهدوی» در نزدیکی تنگه هرمز را مقابله سپاه پاسداران با نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا و متحدانش در منطقه گزارش می‌کند.
این خبرگزاری در گزارش مفصلی که روز جمعه، ششم خرداد منتشر کرده، ضمن انتشار تصویر ماهواره‌ای از پایگاه ساخت این شناور آورده است که «ساخت این شناور بزرگ برای گارد ساحلی سپاه پاسداران این امکان را فراهم می‌کند تا بتواند قایق‌های تندرو کوچکی را که بخش عمده ناوگان آن را تشکیل می‌دهند برای مقابله با نیروی دریایی ایالات متحده و سایر نیروهای متحد آن در منطقه هدایت کند.»
همشهری آنلاین ۳۱ اردیبهشت امسال با انتشار عکسی از شناور «شهید مهدوی» نوشته بود که ساخت آن به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود.
در این گزارش‌ها از این شناور به‌عنوان یک ناو «پشتیبانی» نام برده شده بود که با تغییر کاربری از یک «کشتی فله‌بر» به یک شناور لجستیکی نظامی تبدیل شده است و با راه‌اندازی آن نیروی دریایی امکان «ایفای مأموریت‌های دوردست» را به‌دست خواهد آورد.
خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در گزارش خود نوشته است که بر اساس تصاویر قبلی کشتی که انحنای مشابهی با بدنه آن دارد، به نظر می‌رسد که شناور شهید مهدوی، حاصل بازسازی یک کشتی باری ایرانی به نام «سروین» باشد که اواخر ماه تیر پارسال به بندرعباس رسید و سپس ردیاب‌های خود را خاموش کرد.
فرزین ندیمی، کارشناس امور نظامی ایران نیز به این خبرگزاری گفته است که سپاه پاسداران با ساخت شناور شهید مهدوی به «فراسوی خلیج فارس و به آب‌های دریای عرب و دریای سرخ و شمال اقیانوس هند نگاه می‌کند.»
گزارش‌های داخلی و خارجی درباره شناور شهید مهدوی در حالی منتشر می‌شود که یک شناور در حال ساخت نیروی دریایی ارتش ایران به نام «طلائیه» اواسط آذر پارسال در حوضچه خشک صنایع کشتی‌سازی ارتش در بندرعباس واژگون شد و یک نفر هم در جریان این حادثه کشته شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »