بنياد مسيحي ايرانيان
new

آزادی برای چه چیزی؟

 

آزادی برای چه چیزی؟ 

عیسی دیگر از نظر فیزیکی بر روی زمین نیست، ولی او ما را تنها رها نکرده است. او روح القدس خود را فرستاد تا با ما باشد. زمانی که روح او آمد تا در ما مسکن گزیند، او آزادی جدیدی به ما بخشید.

 

آزادی برای شناخت خدا 

گناهان ما، بین ما و خداوند فاصله ایجاد می‌کنند: «بلکه تقصیرات شما، میان شما و خدایتان جدایی افکنده است، و گناهانتان روی او را از شما نهان ساخته است تا نشنود.» (اشعیا ۵۹:۲). زمانی که عیسی بر روی صلیب جان سپرد، او فاصله بین ما و خدا را از میان برداشت. در نتیجه، او این امکان را فراهم آورد تا ما با خالق خود رابطه داشته باشیم. ما دختران و پسران او شده‌ایم. روح‌القدس به ما اطمینان می‌دهد که این رابطه وجود دارد، و به ما یاری می‌رساند تا خدا را بهتر بشناسیم. او در دعا کردن و فهم کلام خدا (کتاب‌مقدّس) به ما کمک می‌کند.
آزادی برای دوست داشتن
«ما محبت می‌کنیم زیرا او نخست ما را محبت کرد.» (اول یوحنا ۴:۱۹). وقتی بر صلیب می‌نگریم، محبّت خدا به خودمان را درک می‌کنیم. زمانی که روح خدا می‌آید تا در ما زندگی کند، ما آن محبّت را تجربه می‌کنیم. با کسب این تجربه، ما محبّت جدیدی نسبت به خدا و دیگران بدست می‌آوریم. ما آزاد هستیم تا در زندگی به فراوانی محبّت کنیم، زندگی‌ای که محور آن محبّت کردن و خدمت کردن به عیسی و مردم است نه اینکه ما مرکز آن باشیم.

 

آزادی برای تغییر یافتن

گاهی مردم می‌گویند: «تو همینی هستی که هستی. نمی‌تونی عوض بشی.» خبر خوب این است که با کمک روح‌القدس، ما می‌توانیم تغییر یابیم. روح خدا این آزادی را به ما می‌دهد تا به گونه‌ای زندگی کنیم که همیشه در اعماق وجودمان طالب آن بوده‌ایم. پولس رسول به ما می‌گوید که ثمرهٔ روح عبارت است از «محبّت، خوشی، آرامش، بردباری، مهربانی، خیرخواهی، وفاداری، فروتنی و خویشتنداری» (غلاطیان ۲۲-۲۳: ۵). زمانی که ما از روح خدا می‌خواهیم که بیاید و در ما مسکن گزیند، این ویژگی‌های عالی در زندگی‌هایمان شروع به رشد می‌کنند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »