بنياد مسيحي ايرانيان
new

آزادشدن مشروط سفر اتباع خارجی به اتحادیه اروپا

کشورهای اتحادیه اروپا بر سر رفع کامل ممنوعیت برای سفر آن دسته اتباع خارجی که واکسینه کامل شده باشند توافق کردند. همچنین از این پس اتباع کشورهایی که ضریب ابتلا در آنها زیر ۷۵ نفر در صد هزار نفر است نیز اجازه ورود دارند.

شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا در صورتی که به طول کامل علیه کرونا واکسینه شده باشند، می‌توانند به زودی دوباره به این قلمرو این اتحادیه سفر کنند.

کشورهای عضو اتحادیه علاوه بر این مورد در باره افزایش ضریب ابتلا برای کشورهایی که ممنوعیت ورود از آنها اعمال می‌شود نیز به توافق جدیدی رسیدند.

بر اساس این توافق شهروندان کشورهایی که در آنها ضریب ابتلا زیر ۷۵ نفر در میان ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است، از این پس مشمول ممنوعیت کامل برای ورود به اتحادیه اروپا نیستند. تا کنون این معیار ۲۵ نفر در صد هزار نفر بود.

هم‌زمان در مورد اعمال مکانیزم‌هایی فوری و جدیدی برای محدودسازی ورود مسافران خارجی به این یا آن کشور اروپایی در شرایط بروز نوع تازه‌ای از ویروس کووید۱۹ نیز توافقاتی حاصل شده است.

اتحادیه اروپا در ماه مارس (فروردین) سال گذشته با توجه به شیوع کرونا در جهان تصمیم گرفت که سفرهای غیرضرور شهروندان کشورهای غیرعضو را به این اتحادیه مشمول محدودیت و ممنوعیت کند. در حال حاضر تنها ۷ کشور از شمول این محدودیت‌ها بیرون هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »