بنياد مسيحي ايرانيان
new

آرمین لاشت به ریاست حزب دموکرات مسیحی آلمان انتخاب شد

حزب دموکرات مسیحی آلمان پس از فراز و نشیب‌های فراوان سرانجام رئیس جدید خود را انتخاب کرد. آرمین لاشت که متحد آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور محسوب می‌شود، گوی سبقت را از دو رقیب دیگر خود ربود.
حزب دموکرات مسیحی آلمان روز شنبه ۲۷ دی ماه (۱۶ ژانویه) در همایشی حزبی که برای نخستین بار به صورت کنگره‌ای ویدیویی برگزار شد، آرمین لاشت را به عنوان رئیس جدید این حزب برگزید.
در نخستین دور رأی‌گیری که به‌شکل دیجیتالی انجام گرفت، رامین لاشت و فریدریش مرتس بیشترین آرا را به خود اختصاص دادند. نوربرت روتگن، سومین نامزد در این رأی‌گیری در همان دور نخست حذف شد.
در دور دوم رأی‌گیری اما لاشت توانست ۵۲۱ رأی کسب کند و با ۵۵ رأی بیشتر از مرتس به ریاست حزب دموکرات مسیحی آلمان انتخاب شود.
لاشت ۵۹ ساله که در حال حاضر رئیس دولت ایالتی نوردراین وستفالن (پرجمعیت‌ترین ایالت آلمان) است، از متحدان آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان شناخته می‌شود. در سال ۲۰۱۵ که مرکل به خاطر سیاست‌هایش در مورد پناهجوپذیری مورد انتقاد قرار گرفته بود، لاشت از او پشتیبانی کرد.
تحلیلگران معتقدند که لاشت از بین نامزدان چهره‌ای است که بیشتر از دیگران راه و روش مرکل را ادامه خواهد داد.
آرمین لاشت (راست) در کنار آنگلا مرکل
لاشت در آستانه رأی‌گیری، حزب دموکرات مسیحی را حزبی واقع در “میانه” دانست و در مورد خطر “شکاف در جامعه” هشدار داد.
او تصریح کرد: «اگر ما همچنان میانه‌رو بمانیم، پیروز خواهیم شد.» به گفته او “سیاست نباید جامعه را قطبی کند، بلکه باید با موضع‌گیری شفاف اعتمادسازی کند”.
اگرچه لاشت در رأس حزب دموکرات مسیحی آلمان قرار گرفته، اما پرسش در مورد اینکه چه کسی نامزد اصلی این حزب برای مقام صدراعظمی خواهد بود، هنوز باز است و قرار است در تابستان امسال درباره آن تصمیم‌گیری شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »