بنياد مسيحي ايرانيان
new

آرش گنجی، فعال ادبی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران محاکمه شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آرش گنجی، فعال ادبی و مترجم در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمدرضا عموزاد و همچنین متهم این پرونده به همراه ناصر زرافشان، وکیل مدافع وی برگزار شد.
به گزارش حزب دمکرات مسیحی ایران به نقل از کانون نویسندگان ایران، امروز دوشنبه ۸ دی ماه ۱۳۹۹، آرش گنجی، فعال ادبی، مترجم و منشی هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران، توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمدرضا عموزاد، محاکمه و این فعال ادبی به همراه ناصر زرافشان، وکیل مدافع خود در این جلسه دادرسی حاضر و دفاعیاتشان را به دادگاه از بابت اتهامات منتسبه ارائه کردند. گنجی در اولین روز دی ماه سال گذشته توسط ماموران امنیتی بازداشت و پس از ۲۹ روز با تودیع وثیقه آزاد شد و در مراحل دادرسی اولیه در تاریخ ۲۵ خرداد ماه ۱۳۹۹، پس از حضور در اولین جلسه دادرسی به دستور محمد مقیسه، قاضی وقت پس از افزایش وثیقه بازداشت و به زندان اوین منتقل و ۶ روز بعد با تودیع وثیقه جدید آزاد شد.
براساس این گزارش، اتهامات تفهیم شده به آرش گنجی که به همراه ناصر زرافشان، وکیل مدافع خود دفاعیاتشان را از بابت آن به محمدرضا عموزاد، قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران ارائه کردند « اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی »، « تبلیغ علیه نظام » و « عضویت و همکاری با گروهک مخالف نظام » که مصداق جملگی این اتهامات ترجمه کتابی درباره‌ تحولات کردستان سوریه به نام ( کلید کوچک دروازه‌ای بزرگ ) است عنوان شد.
لازم به ذکر است، در تاریخ ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۹، جلسه دوم دادگاه رسیدگی به اتهامات آرش گنجی، فعال ادبی و مترجم در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمدرضا عموزاد برگزار شد اما به علت بیماری و غیب متهم جلسه دادرسی به زمان دیگری موکول شده بود.
پیش از این نیز کانون نویسندگان ایران اعلام کرده بود در تاریخ ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۹، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آرش گنجی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمد مقیسه، قاضی وقت شعبه مذکور برگزار خواهد شد اما در این گزارش به آن جلسه دادرسی اشاره ای نشده است.
 جلسه دوم دادرسی به پرونده آرش گنجی برگزار خواهد شد
این فعال ادبی، در تاریخ ۲۵ خرداد ماه ۱۳۹۹، پس از حضور در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران و تفهیم و آغاز مراحل دادرسی در انتهای جلسه با افزایش مبلغ وثیقه تودیع شده قبلی وی توسط محمد مقیسه از ۴۵۰ میلیون تومان ۳ میلیارد تومان و عدم توانائی تامین آن بازداشت و به زندان اوین منتقل شد و در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, پس از تودیع وثیقه جدید بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »