بنياد مسيحي ايرانيان
new

آخرین وضعیت پرونده نوکیشان مسیحی دزفول متهم به «تبلیغ علیه نظام»

 

وکیل مدافع شماری از نوکیشان مسیحی دزفول می‌گوید پس از دریافت احضاریه متوجه شدیم که اخطاریه‌هایی که با عنوان «اخذ توضیح» نسبت به موکلین به اینجانب ابلاغ شد در مورد حاضر کردن موکل علیرضا ورک شا بود.
«محبت نیوز»- شعبه چهارم دادسرای انقلاب دزفول در نامه‌ ای مورخ ۲۳ شهریور شماری از نوکیشان مسیحی این شهر را که متهم به فعالیت تبلیغی به نفع گروه‌های مخالف نظام (مسیحیت تبشیری) هستند احضار نمود.
در این نامه به ایمان سلیمانی وکیل مدافع متهمان ابلاغ شده بود که باید برای «اخذ توضیح» تا ۵ روز پس از احضاریه به دادگاه مراجعه کند.
در این احضاریه نام علیرضا روشنایی‌ زاده، علیرضا ورک‌شا، مسعود نوعی، محمدعلی ترابی شنگری، حجت لطفی خلف جوی، محمد کائد گپ، محسن سعادتی‌ زاده، اسماعیل نریمان‌پور درج شده بود و بازپرس پرونده «محمد مخمل‌ زاده» آن را امضاء کرده بود.
در همین ارتباط ایمان سلیمانی وکیل متهمان پرونده به «محبت نیوز» می‌گوید، «طبق احضاریه دادگاه برای توضیحات ۲۹ شهریور به همراه موکل محمد کائدگپ در دادسرای دزفول حاضر شدیم و پس از پیگیری موضوع متوجه شدیم که اخطاریه‌ هایی که با عنوان اخذ توضیح نسبت به موکلین به اینجانب ابلاغ شد در مورد حاضر کردن موکل علیرضا ورک شا بود.»
این وکیل توضیح داد «با توجه به اینکه ورک‌ شا پیش از این هم احضار شده بود اینجانب به وکالت از ایشان به دادگاه اعلام کردم بر اساس اظهارات موکل او دارای علائم بیماری کرونا بوده و امکان حضورش در دادسرا مقدور نمی‌باشد! هر چند دادسرا خواسته داشت که علیرضا ورکشا را در دادسرا حاضر کنم با این حال به بازپرس پرونده اعلام شد که چون در آخرین اخطاریه چنین موضوعی درج نشده است و مطلع نبودیم و دسترسی به موکل نیز مقدور نبود و نتوانسته‌ ایم به ایشان اعلام کنیم.»
سلیمانی در ادامه افزود، «مقرر شد که مراتب جهت حضور آقای ورک‌ شا در دادسرا به ایشان اعلام شود در غیر اینصورت در صورت عدم حضور دستور جلب ایشان صادر خواهد شد.»
به گفته وکیل پرونده «دستور جلب آقای ورکشا قبلا صادر شده بود اما در مورد ابتلای ایشان به کرونا لایحه‌ ای به دادگاه ارائه شد که دستور جلب لغو شد.»
سلیمانی در مورد عدم تحویل تلفن‌های همراه و وسایل شخصی موکلین که همچنان نزد ضابطین اداره اطلاعات دزفول مانده و از تحویل آنها خودداری می‌کنند نیز بازپرس رسیدگی کننده اعلام کرد «موضوع را با دادستان دزفول مطرح و پیگیری خواهد نمود و در روزهای آینده نتیجه این پیگیری اعلام خواهد شد.»

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »