بنياد مسيحي ايرانيان
new

آخرین روز ثبت نام انتخابات؛ ثبت نام لاریجانی و محسن هاشمی

در آخرین روز ثبت نام داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ایران علی لاریجانی و محسن هاشمی برای نامزدی ثبت نام کردند. روز گذشته نیز مصطفی تاجزاده ثبت نام کرده بود.
روز شنبه ۲۵ اردیبهشت آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ایران است. دو چهره مطرحی که تا به حال در این روز ثبت نام کرده‌اند علی لاریجانی و محسن هاشمی بوده‌اند.
علی لاریجانی رییس سابق مجلس شورای اسلامی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور خامنه‌ای و متعلق به جناح میانه‌روی اصول‌گرایان است. لاریجانی پیش از ثبت نام از مراجع تقلید اجازه گرفته بود.
محسن هاشمی فرزند هاشمی رفسنجانی و مدیرعامل سابق متروی تهران و رییس کنونی شورای شهر تهران است. او جزو اصلاح طلبان میانه‌رو محسوب می‌شود.
مصطفی تاجزاده معاون سیاسی وزارت کشور در دولت خاتمی روز جمعه ۲۴ اردیبهشت برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.
او پس از ثبت نام در سخنرانی کوتاهی محورهای سیاست خود را به طور فهرست‌وار بیان کرد. تاجزاده در ابتدای سخنانش گفت: «ثبت نام کردم تا مانند اکثریت شما بگویم مخالف راهی هستم که حاکمیت در حال پیمودن است.»
او تصریح کرد که “با تقلیل قانون اساسی به اصل ولایت مطلقه فقیه” و با نظارت استصوابی مخالف است.
تاجزاده با اشاره به اینکه هفت سال زندانی سیاسی بوده، گفت که “با بستن دهان مخالفان و منتقدان و گرفتن حق فعالیت تشکیلاتی از هر ایرانی با هر گرایش و عقیده‌ای که خشونت را نقد می‌کند” مخالف است.
این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت که معتقد به حجاب اما با حجاب اجباری و قوانین تبعیض‌آمیز علیه زنان مخالف است.
تاجزاده درباره سیاست خارجی نیز گفت که با “سیاست خارجی پرهزینه” و “آمریکا ستیزی” مخالف است و گفت که “مرگ‌خواهی برای ایران بس است”.
او تصریح کرد که “برای آشوب یا به خیابان کشیدن مردم” ثبت نام نکرده و راه حل نجات ایران را “اصلاحات ساختاری، رویکردی و رفتاری” می‌داند.
تاجزاده انتخابات را میراث مشروطه و شرکت کردن یا نکردن در آن را یک حق دانست و گفت: «مشارکت زمانی موجه است که انتخابات معنادار باشد.» او رای دادن در “انتخابات نمایشی” را بی‌معنا دانست.
تاجزاده در پایان سخنانش گفت: «به امید روزی که ایران برای همه ایرانیان باشد.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »